Portál BusinessInfo.cz slaví 20 let své existence. Jsme online portálem pro drobné živnostníky, malé i střední podnikatele a exportéry, kterým nabízíme fakta a ověřené informace potřebné k podnikání. Gestorem projektu je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a realizátorem agentura CzechTrade – díky tomu jsme a vždy budeme bez reklam.

Téměř po celou dobu vás českým podnikatelským prostředím a děním na zahraničních trzích provázelo charakteristické logo s koláčovým grafem v národních barvách. Autorem loga bylo studio Pecka a doplnilo náš již zaběhnutý claim „BusinessInfo.cz Oficiální portál pro podnikání a export“

Internetové prostředí a požadavky podnikatelů jsou dnes v mnoha směrech úplně jiné, než při našem startu na přelomu let 2001–2002. Nejdříve prošel portál větší technologickou revolucí, přestěhoval se do cloudu a běží na open source platformách tak, aby nám umožnil nepřetržitý technologický rozvoj.

Za poslední dvě dekády se změnil i náš koncept a mise, a proto jsme se v roce 2021 rozhodli i pro redesign loga, claimu a celkového layoutu webu. 

Nový vizuální styl má odrážet celkovou změnu v požadavcích podnikatelů na podnikatelský web. Základní tón komunikace značky BusinessInfo.cz vychází z hodnot značky a claimu: VÁŠ ZDROJ OVĚŘENÝCH ZPRÁV, NÁVODŮ A RAD.  

Primární zdroj zpráv:
Máme zkušený redakční tým, který zprávy tvoří na základě informací vydávaných státní správou.
Spolehlivost:
Naše informace jsou aktuální a ověřené díky úzké spolupráci s ministerstvy a dalšími institucemi. 
Znalosti:
Rozumíme světu byznysu, dokážeme vám proto poradit a předat potřebné know-how.
Praktičnost: 
Nabízíme informace a poradenství pro vaše podnikání na jednom místě, stačí se obrátit na nás. 

Mezi další počiny, kterými chce realizační tým dvacetileté výročí úspěšné existence připomenout, patří i speciální grafický prvek. Ten byl vybrán z návrhů studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Jde o studenty spjaté s tamějším Ateliérem Grafický design, kteří už zaznamenali četné úspěchy v oborových soutěžích a kteří profesionálně spolupracují na zakázkách od tuzemských firem.

Vítězným se nakonec stal návrh Silvie Jakubkové.